Widziałeś ten symbol? Jeśli czytasz blogi lub odwiedzasz strony internetowe, na pewno tak. RSS reprezentuje REAL SIMPLE SYNDICATION lub Rich Site Summary (oba oznaczają to samo), co jest sposobem, w którym, jeśli jesteś zainteresowany, możesz uzyskać nowe informacje, wiadomości i wszystko inne dotyczące tego tematu bez konieczności przeglądania stron i strony w Internecie.

Jak działa RSS i co to są kanały informacyjne RSS? Gdy znajdziesz blog, który lubisz czytać, lub witrynę internetową, oferują one „kanał wiadomości”, w którym możesz regularnie otrzymywać ich informacje bezpośrednio do „Czytnika wiadomości”. Jest to całkowicie bezpłatne i będzie wyświetlane bezpośrednio w przeglądarce internetowej, na pulpicie lub na stronie głównej.

Jeśli widziałeś paski giełdowe, które dostarczają kamerzysta kruszwil informacji w czasie rzeczywistym, co pozwala zobaczyć, co robią akcje bez wchodzenia na stronę internetową w celu uzyskania informacji; w ten sposób działa kanał RSS, dostarczając informacje do komputera na bieżąco.

– Czy potrzebujesz RSS? Cóż, spójrzmy na zalety kanału RSS, a następnie zdecydujesz, czy go potrzebujesz, czy nie.
– Oszczędza to skrzynkę odbiorczą e-mail przed otrzymywaniem nieograniczonej liczby biuletynów,
– Nigdy nie musisz iść po informacje,
– Jest wysyłany do Ciebie bez zajmowania cennego miejsca na pocztę e-mail.

O ileż łatwiej jest ci dostarczyć gazetę do domu, niż codziennie rano chodzić po nią do sklepu. To jest praktycznie to samo, masz wiadomości, które Cię interesują, zamiast iść, aby je znaleźć.

Przykład:

Powiedzmy, że chcesz uzyskać jak najwięcej informacji na temat marketingu wirusowego, ponieważ na tym się obecnie koncentrujesz, poświęcisz trochę czasu na przeszukanie niektórych witryn, a kiedy znajdziesz coś, co Ci się podoba i chcesz pozostać na bieżąco, po prostu kliknij na RSS, a te informacje zostaną Ci dostarczone, gdy będą dostępne. Innym sposobem byłoby dodanie zakładki do strony, a następnie przechodzenie do niej codziennie, aby sprawdzić, czy jest coś nowego, co mogłoby Cię zainteresować. Będziesz musiał przebrnąć przez wszystkie niechciane informacje, aby znaleźć to, czego szukasz. Zobacz, ile czasu i energii oszczędzasz, korzystając z opcji Kanał RSS.

Categories: Business